AUTOBOND GROUP a.s.

SWIFT SPORT - Technologie

Vzrušující výkon

Potenciál ryzího „hot hatche“ je reprezentován okamžitým zrychlením při každém přidání plynu, za což vůz vděčí novému přeplňovanému motoru s vysokým točivým momentem 230 Nm. Tato síla je na přední kola přenášena pomocí precizní šestistupňové manuální převodovky. Mnohem výkonnější hnací ústrojí nového Swiftu Sport otevírá bránu do další dimenze sportovního svezení.

přímé vstřikování suzuki swift sport

Motor 1.4 BoosterJet

Točivý moment 230 Nm díky motoru 1.4 BOOSTERJET

Swiftu Sport dodává sílu nový, kompaktnější přeplňovaný čtyřválec 1.4 BoosterJet s přímým vstřikováním paliva. Turbodmychadlo, doplněné navíc chladičem stlačeného vzduchu, tlačí do válců větší objem vzduchu a umožňuje motoru dosahovat maximálního točivého momentu od nízkých otáček. Plnicí tlak turbodmychadla je regulován řídicí jednotkou pomocí otevírání a zavírání obtokového ventilu, což dramaticky zrychluje reakce motoru a současně snižuje spotřebu. Systém přímého vstřikování benzinu dále zvyšuje účinnost motoru optimalizací množství, časování a tlaku vstřikovaného paliva. Krátké sací i výfukové potrubí integrované do hlavy válců navíc snižuje hmotnost motoru a přispívá k jeho kompaktní stavbě, což se odráží ve skvělé dynamice nového Swiftu Sport.

Obtokovy ventil turbodmychadla Swift Sport

Špičková šestistupňová manuální převodovka

Hladce a přesně řadící šestistupňová manuální převodovka podtrhuje výkon kompaktního turbomotoru. Sportovní řazení s krátkými drahami a dvojitou synchronizací třetího rychlostního stupně klade přesně ten správný odpor, jaký potřebujete cítit při dynamické jízdě. Optimalizovaný bod záběru spojky zajišťuje dokonalou kontrolu nad vozem ve všech jízdních režimech.

motor a převodovka suzuki swift sport

Radost z jízdy

Velmi nízká pohotovostní hmotnost 970 kg a výborný poměr hmotnosti a točivého momentu 4,2 kg/Nm

Schopnosti podvozku a odpružení přímo ovlivňují potěšení ze sportovní jízdy. Proto je skelet nového Swiftu Sport lehčí, tužší a kontrola nad chováním vozu díky tomu za každé situace preciznější. Nastavení podvozku bylo komplexně vylepšeno, aby Swift Sport poskytl řidiči jasnou a ničím neředěnou zpětnou vazbu od vozovky a informace o okamžitých trakčních podmínkách. V souladu s vyšším výkonem motoru byl vyladěn a posílen také brzdový systém.

technologie suzuki swift sport

Ovladatelnost a trakce

Swift Sport přebírá konstrukční platformu HEARTECT nové generace pro posílení tuhosti podvozku, zvýšení bezpečnosti posádky a ještě lepší výkony. Za skvělým jízdním projevem stojí mimo jiné nízká hmotnost vozu – pouhých 970 kg. Přední a zadní zavěšení kol spoléhá na zkušenosti renomované značky Monroe®. Stabilizátor zvyšující tuhost zadní nápravy byl vyvinut na míru vysokým jízdním výkonům, k jeho uložení do karoserie slouží lůžka s teflonovým povrchem pro minimalizaci tření. Pečlivě vyladěné vinuté pružiny zajišťují optimální rovnováhu mezi komfortní poddajností podvozku a minimálními náklony karoserie při sportovní jízdě. Nový Swift Sport posouvá hranice dokonalého vyvážení mezi vzrušující hbitostí a bezpečnou stabilitou.
Monroe® je registrovaná ochranná známka společnosti Tenneco Automotive.

brzdy suzuki swift sport