AUTOBOND GROUP a.s.

Časté dotazy

Mohu do svého vozidla Suzuki natankovat palivo E85?

Vozy SUZUKI prodávané na našem trhu jsou výrobcem schváleny pro provoz na benzín s maximální příměsí 10% etanolu (5% metanolu). U paliva E85 je zhruba 85% podíl etanolu, tudíž toto palivo není vhodné pro vozy SUZUKI a výrobce jej nedoporučuje. Na škody vzniklé použitím paliva E85 se nevztahuje záruka.

Mohu své vozidlo osadit jinými pneumatikami/ráfky než jsou uvedené ve velkém TP?

Na vozidla SUZUKI jsme schopni potvrdit pouze ty rozměry, které jsou schváleny výrobcem v homologaci daného vozu. V případě požadavku jiných rozměrů doporučujeme postupovat v souladu s doporučením ministerstva dopravy.

Mám vozidlo s obchodním označení SUZUKI, ale výrobcem je SANTANA MOTORS a potřebuji potvrdit údaje v TP. Na koho se mám obrátit?

Naše firma je akreditovaným zástupcem SUZUKI MOTOR CORPORATION. Na vydávání potvrzení k vozidlům výrobce SANTANA MOTORS nemáme oprávnění ani podklady. V případě zájmu o potvrzení doporučujeme obrátit se na zastoupení značky SANTANA MOTORS nebo firmu DEKRA.

Mám SUZUKI Grand Vitaru v pětidvéřovém provedení, ale ve verzi N1 (nákladní) a v TP jsou zapsána pouze 4 místa. Lze vozidlo přestavět zpět do kategorie M1 včetně zvýšený počtu obsaditelnosti?

Aktuálně platná vyhláška připouští možnost u vozidel kategorie N1, které vychází z konstrukce osobního automobilu kategorie M1, demontovat přepážku v zavazadlovém prostoru a sejmout zábrany bočních oken, aniž by bylo nutné provádět zápis v TP o změně kategorie vozidla na M1. Vyhláška nepřipouští obdobným způsobem navýšit obsaditelnost u vozů, které v provedení M1 mají obsaditelnost vyšší.