AUTOBOND GROUP a.s.

JIMNY - Bezpečnost a technika

Jízda v terénu

Skutečný off-road

 

Čtyři nekompromisní technická řešení jsou základem pro to, abychom mohli Jimnyho hrdě označit jako opravdový terénní vůz: masivní žebřinový rám, velké nájezdové úhly, tuhé nápravy s vinutými pružinami a pohon všech kol s přídavnou redukční převodovkou.

Pevný žebřinový rám

 

Už od první generace z roku 1970 Jimny spoléhá na žebřinový rám, který je základním předpokladem odolnosti při dlouhodobém využívání auta v terénu. V nejnovější generaci je rám vyztužen dvěma přídavnými příčkami a výztuhou v tvaru X.

Tuhá náprava v 3ramenném závěsu s vinutými pružinami

Pro terénní vůz neexistuje lepší řešení. Tuhé nápravy vpředu i vzadu poskytují Jimnymu špičkovou trakci na nejrůznějších druzích povrchu. Když je kolo na jedné straně při přejezdu překážky tlačeno nahoru, tuhá náprava přirozenou cestou zajistí přitlačení kola na druhé straně směrem dolů. To zvyšuje schopnost pneumatik přenášet v náročném terénu hnací sílu od motoru.

Pohon všech kol 4×4 s přídavnou redukční převodovkou

Systém AllGrip PRO umožňuje podle konkrétní situace, od jízdy na vozovce po terén, jednoduše zvolit způsob fungování pohonu všech kol. Režim 4L je stálý pohon všech kol s redukčním převodem a je určen do nejnáročnějších podmínek. Poskytuje maximální trakci a největší sílu na kolech. Do lehčího terénu a pro jízdu vyšší rychlostí je vhodný režim 4H – přední a zadní kola jsou roztáčena vyšší rychlostí a redukční převod není aktivní. Na zpevněné cesty je určen režim 2H (pohon zadních kol) snižující spotřebu i hluk.

Velkorysé nájezdové úhly a světlá výška

Štědré nájezdové úhly a co největší volný prostor pod karoserií jsou nejlepším způsobem, jak vytěžit z terénních schopností auta maximum. Tyto vylepšené parametry – vzhledem k předchozí generaci – pomáhají překonávat ostré překážky bez rizika poškození nárazníků nebo karoserie. Světlá výška se oproti předchůdci zvýšila o 20 mm.

VÝKON

Síla pro Vaše nevšední cesty

Když řídíte Jimnyho a opouštíte asfaltový svět, to je opravdový pocit svobody. Jimny Vám umožní překonat mnoho překážek vždy s dostatečnou zásobou newtonmetrů a bezkonkurenční kombinací výkonu a průchodnosti terénem.

Nový motor 1,5 l

Jimny má síly vždycky dost. Jeho robustní atmosférický čtyřválcový motor o objemu 1,5 litru a výkonu 75 kW poskytuje vysoký točivý moment napříč širokým spektrem otáček. Protože je malý a lehký, dosahuje také nízké spotřeby paliva (kombinovaná spotřeba paliva je 6,8 l/100 km). Je spojen s pětistupňovou manuální nebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou.

převodovky suzuki jimny 2019

Asistent rozjezdu do kopce (HHC)

Rozjeďte se snadno a zlehka, ať už je stoupání, ve kterém jste zastavili, jakkoli strmé. Dokonce i ve výrazném bočním náklonu Vám tento pomocník pomůže se rozjet bez nežádoucího couvnutí a Vy se můžete soustředit jen na to, co je před Vámi.

Asistent sjíždění svahů (HDC)

V náročném klesání stačí stisknout tlačítko a auto začne brzdit za Vás. Tento systém udržuje při jízdě z kopce stálou rychlost a plynulé tempo jízdy. Stačí tedy hlídat to, kam jedete, bez nutnosti šlapat na pedály brzdy nebo spojky.

Elektronická uzávěrka diferenciálu (BLSD)

Projet blátem nebo sněhem nebylo nikdy snadnější. Pokud se na kluzkém povrchu začne protáčet některé z kol, automatické zásahy systému ESP zajistí, aby se síla od motoru dostala na ta kola, která Vás mohou táhnout dál. Díky přibrzďování protáčejících se kol Jimny snadno zvládne i ty nejnáročnější podmínky.

BEZPEČNOST

Ochrání Vás i Vaše okolí

Bezpečnost je naší prioritou, ať už se chcete vydat do divočiny, nebo jezdit po městě. Díky balíčku bezpečnostních systémů Suzuki Safety Support máte více klidu na řízení.

Systém nouzového brzdění (DSBS – Dual Sensor Brake Support)

Při jízdě Jimny současně využívá dvojici senzorů – monokulární kameru a laserový senzor, které sledují, zda nehrozí srážka s vpředu jedoucím vozidlem nebo chodcem. Při zjištění rizika systém podle situace reaguje jedním ze tří způsobů.

Automatické přepínání dálkových světel

Pro zvýšení bezpečnosti a komfortu při jízdě v noci tato funkce automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly. V závislosti na provozních podmínkách systém předchází oslnění ostatních účastníků provozu.*

* Podmínkou fungování automatického přepínání dálkových světel je rychlost nad 40 km/h a nastavení ovladače světlometů do polohy Auto.

přepínání dálkových světel Suzuki JImny

Systém sledování únavy řidiče

Při jízdě rychlostí alespoň 60 km/h systém rozpoznává přímý směr jízdy. V případě, že vůz „kličkuje“, například z důvodu únavy řidiče, systém zobrazí varovné hlášení na displeji a spustí varovný zvukový signál.

Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu

Jimny pomáhá udržet správný směr. Pokud v rychlosti nad 60 km/h omylem začnete vyjíždět z jízdního pruhu, systém na tuto skutečnost upozorní jemnou vibrací volantu a varovným hlášením na displeji.

Rozpoznání dopravních značek

Kamera pod čelním sklem nesleduje jen provoz před Vámi, ale také čte dopravní značky. Díky tomu může Jimny přehledně zobrazit na displeji palubního počítače informaci o rychlostním omezení nebo zákazu předjíždění.

Poznámka: Schopnost monokulární kamery a laserového senzoru rozpoznat překážky, jízdní pruhy a dopravní značení má určitá omezení. Nespoléhejte se prosím jen na asistenční systémy. Vždy řiďte bezpečně.

ORIGINÁLNÍ DOPLŇKY

Přesně podle Vás

Upravte si Jimnyho podle svého vkusu. Nabídka originálního příslušenství zahrnuje stylové úpravy i praktická vylepšení. Určitě si vyberete to, co potřebujete.

Vylepšená funkce i styl

Přidejte pár atraktivních doplňků (vyobrazeno na vozidle) a můžete si radosti z volného pohybu užívat ještě intenzivněji.

  • Střešní koš
  • Univerzální střešní nosič
  • Deflektory proti větru a dešti
  • Přední lapače nečistot (černé)
  • Zadní lapače nečistot (černé)

Ochranné prvky pro profesionální použití

Originální příslušenství nabízí dodatečnou ochranu spodní části vozu nebo rozšířené možnosti přepravy nákladu.

výbava suzuki jimny
výbava suzuki jimny