AUTOBOND GROUP a.s.

JIMNY - Bezpečnost

Automobilka Suzuki myslí na vaši bezpečnost. Je pro nás hlavní prioritou. I proto jsou v Suzuki Jimny již v základní výbavě moderní bezpečnostní prvky, které jiné vozy nenabídnou.

Již byla řeč o masivním pevném rámu vozu. Ten byl navržen s pomocí počítačových simulací tak, aby absorboval případný náraz a odklonil sílu nárazu od pasažérů. Boční dveře se zesílenými vzpěrami zvyšují celkovou pevnost a integritu kabiny.

Přístroje a ovládací prvky na dosah

Velmi dobře tvarovaná ergonomická sedadla snižuje zátěž na vaši páteř a umožňují se tak plně věnovat řízení vozu. Vhodně umístěné pedály, seřiditelný volant a páčky usnadňují ovládání auta v terénu i v úzkých uličkách měst. Zvýšená světlá výška vozu zlepšuje váš výhled. Napomáhá tomu i velké přední sklo a vyhřívané zadní okno se stěračem. O všem máte dokonalý přehled. Ani zadní rezerva na pátých dveřích nezasahuje do výhledu.

Skryté bezpečnostní prvky

airbagy v Suzuki JimnyTříbodové bezpečnostní pásy a velkoobjemové airbagy oceníte jen v kritických situacích, ale určitě budete rádi, že o nich víte. Ukotvení sedaček ISOFIX je moderní a nejbezpečnější systém ukotvení dětských sedaček, v Jimny jej pochopitelně také najdete již v základu.
Kinetickou energii při nárazu do překážky Jimny pohlcuje a odvádí od posádky vozu. Velkou měrou se na tom podílí pevný rám a karoserie spolu s deformovatelným sloupkem řízení. Masivní boční dveřní výztuhy zvyšují vaše bezpečí při nárazu zboku.
Jimny je dále vybaven bezpečnostním brzdovým systémem ABS a EBD
Brzdový systém (ABS, EBD)

ABS systém Suzuki JimnyAnti-lock Brake System (ABS) Tříkanálové ABS se senzory na všech čtyřech kolech zaručuje ovladatelnost vozidla. Zabrání zablokování kola při brzdění, a tím i zabrání ztrátě přilnavosti kola k vozovce. Výsledkem je, že vozidlo je ovladatelné i při prudkém brzdění.
Electronic Brakeforce distribution (EBD) elektronický rozdělovač brzdné síly rozděluje brzdnou sílu na každé kolo dle okamžité změny zatížení během brzdění. Zvyšuje účinnost brzdění, zkracuje brzdnou dráhu. Zvýšení bezpečí hlavně při větším počtu pasažérů, kdy se těžiště vozu zpravidla posouvá na zadní nápravu a je možné zvýšit brzdný účinek zadních kol.
Zjistěte ještě více v jednotlivém výčtu prvků výbavy Suzuki Jimny.

Čtěte také: