AUTOBOND GROUP a.s.

Test Suzuki Vitara 1,4 BoosterJet AllGrip dopadl na výbornou!

Nová Suzuki Vitara opět nezklamala. Přesto, že jí táhne na Kristova léta, je lepší než byste čekali.

Autor Ondřej Hrubeš otestoval pro portál autojurnal.cz auto Suzuki Vitara 1,4 BoosterJet AllGrip. Jak test dopadl?

Nový exteriér a interiér

Současná generace je na trhu již nějakou dobu, a proto si již zasloužila facelift. Změny exteriéru jsou hodně decentní – auto dostalo pouze jinou masku a novou grafiku světel. Interiér je naopak vyroben z lepších materiálů. Horní část palubní desky je z kvalitního měkčeného plastu a střední část dostala pěkný dekor, který však za slunečného počasí umí potrápit svými odlesky. Hlavní část palubní desky pak zabírá dotykový panel infotainmentu, který je intuitivní, jednoduchý, ale naprosto funkční. Suzuki Vitara nabízí pohodlí i osobám s vyšším vzrůstem.

To nejlepší se skrývá pod kapotou

Motor dostal nejlepší hodnocení ze všech komponentů nové Vitary (90 %). Atmosférickou jedna šestku nahradil přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru. Vrcholu krouticího momentu 220 Nm dosahuje již v 1500 otáčkách a udrží ho až do 4000. Maximální výkon 140 koní se ale hlásí ke slovu až v 5500 otáčkách. Překvapením však byla spotřeba. Po ujetí 2000 kilometrů v Rakousku hlásil palubní počítač 6,6 litrů (podle dotankování 6,8 l). Podvozek auta obstojí jak v lehčím terénu, tak také na silnici.

Bezpečnost především

Suzuki Vitara není jen technologicky vyspělá, ale boduje i na poli bezpečnosti. Nechybí systémy pro automatické brždění, sledování mrtvého úhlu, držení v pruzích nebo čtení značek. Pokud hledáte spolehlivého pomocníka na cesty, Vitara může být tím správným parťákem.

 

Celé testování včetně videa Suzuki Vitara 1,4 BoosterJet AllGrip najdete ZDE.