AUTOBOND GROUP a.s.

Test nejmenšího SUV Suzuki Ignis 1.2 Dualjet

Radek Vrtal pro Autosalon otestoval japonskou novinku mini SUV Suzuki Ignis 1.2 Dualjet. Stačilo mu deset kroků, aby tohoto trpaslíka obešel. Co dalšího o tomto autíčku ještě zjistil?

Výrobci Suzuki Ignis se inspirovali mohutnými SUV a vytvořili automobilového křížence se světlou výškou 180 mm. Ignis nabízí hybridní pohonné ústrojí a pyšnit se může také pohonem všech kol AllGrip. U tohoto mini autíčka myslela Suzuki i na bezpečnost. Vozidlo je vybaveno 3D kamerou umístěnou za čelním sklem, dokáže přečíst ostatní účastníky silničního provozu, hlídá za vás jízdní pruh a v případě nebezpečí utáhne bezpečnostní pásy, čímž minimalizuje následky dopravních nehod.

Ignis má velká japonská zrcátka, slabé áčkové sloupky a výborný rejd, což z něj dělá nepostradatelného společníka do města. Benzínová 1.2 má dostatečný výkon, 90 koní a točivý moment 120 Nm. Manuální pětistupňová převodovka má krátké a přesné dráhy řazení, motor je schopen pracovat v relativně nízkých otáčkách a spotřeba mini SUV je kolem 5,5 l/100 km.

Jedná se o typický model Suzuki, který je jednoduchý na ovládání, přístrojová deska je velmi dobře zpracovaná, čitelná a multimediální systém umí dokonce česky. Zavazadlový prostor disponuje objemem 206 l a po sklopení zadních sedadel zde najdete krásných 1 086 l.

Ukázku jízdy, více technických parametrů a informací o tomto skvělém mini SUV se dozvíte v testovacím videu zde https://www.autosalon.tv/reportaze/autosalon-31/recenze-mini-suv-suzuki-ignis-1-2-dualjet-repriza