AUTOBOND GROUP a.s.

Test – legenda Suzuki Jimny vs Mercedes-AMG G 63

Jízda v off-roadu znamená pro mnoho řidičů svobodu, možnost vyrazit i mimo silnici. Na trhu je stále mnoho odlišných terénních automobilů s poměrně velkým cenovým rozptylem. Ve Velké Británii se rozhodli otestovat dva vozy tohoto typu avšak z odlišných konců spektra – Mercedes-AMG G 63 a Suzuki Jimny.

Mercedes-AMGG 63 4Matic je to nejlepší, co v nabídce třídy G můžeme najít. I když se jedná o verzi s nejvýkonnějším motorem, pamatuje také na terénní ambice. Stálý pohon všech kol je doplněn trojicí uzávěrek diferenciálu. Mercedes-AMG G 63 má pod kapotou dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec s 585 koňmi a točivým momentem 850 Nm.

S určitou dávkou představivosti jsou si obě auta docela podobná. Ovšem jen základními tvary karoserie. Suzuki Jimny má pod kapotou pouze 1,5 litrový čtyřválec se 102 koňmi a 130 Nm. Může jet rychlostí maximálně 145 km/h, což ho ale v terénu nijak nelimituje.

Obě auta byla testována v terénu, který se nezdál být nijak extrémní, ale polní cesta to také místy rozhodně nebyla. Suzuki Jimny má výhodu v celkově menších rozměrech a také v nižší hmotnosti. Mercedes-AMG G 63 má však sofistikovanější pohon všech kol a výkon.

Jestli dokáže Suzuki Jimny nakonec projet totéž co 10x dražší Mercedes-AMG G 63 se dozvíte ve videu.

Další zajímavý test Suzuki Jimny

Testování pro GARAZ.TV provedl Rastislav Chvala, který auto vyzkoušel v německých lesích. Na testování se velmi těšil a Suzuki Jimny hodnotí velmi kladně.