AUTOBOND GROUP a.s.

Suzuki Swift Sport opět na scéně – přinášíme tradiční test

Honza Koubek opět sedl za volant. Tentokrát pro Garáž.cz otestoval žlutého rošťáka Suzuki Swift Sport. Z prvních dvou generací Swiftu byl docela nadšený. A jak u něj dopadl test třetí generace?

První Suzuki Swift přišla na trh již v roce 2006. Od té doby jsme se dočkali dalších dvou velmi povedených generací tohoto mini hatchbacku. Nyní máme na trhu verzi Swift Sport s turbem přeplňovanou jednotkou 1.4 BoosterJet o výkonu 140 koní. Swift Sport je oproti předchozím modelům o 70 kg lehčí, což jeho váhu dostává na krásných 975 kg. Pevnější a lehčí je také jeho karoserie. Jízdu si užijete naplno díky turbodmychadlu, které zlepšuje točivý moment Swiftu o téměř polovinu. Varianta Sport se od běžných Swiftů liší mírně nafouklými blatníky, černým olemováním podvozku a je také o 40 mm širší.

Sportovní vzhled autu dodává dvojice výfuků a 17“ kola jsou pro sportovní jízdu zcela dostačující. Plasty uvnitř vozu nejsou sice nejkrásnější ani nejkvalitnější, ovládání klimatizace je lehce zmatené, ale pedály jsou rozmístěny přesně tak, jak mají být a jak je potřebujete. Infotainment je kapku pomalejší, ale má všechny důležité aplikace.

Na dálnice nemá Swift Sport dostatek výkonu, takže s ním příliš velkou parádu neuděláte. Zato na okresky je to to pravé auto. Umí skvěle ztlumit rázy od nerovností vozovky a zatáčkami projíždí zcela bez problémů. Nechybí mu ani mrštnost a obratnost v nízkých rychlostech. Suzuki Swift sport 3 generace je znatelně dotaženější a univerzálnější auto, které by mělo sednout širší skupině zákazníků.

Ukázku jízdy a podrobnější informace o tomto svižném hatchbacku se dozvíte v testovacím videu zde https://www.garaz.cz/clanek/suzuki-swift-sport-rychly-svist-tentokrat-s-turbem-21002412