AUTOBOND GROUP a.s.

Autosalon na Primě otestoval novou Suzuki Vitaru 1,6 Allgrip 4×4 AT. Jak obstála?

Redaktoři pořadu Autosalon na Primě si vzali do parády novou Suzuki Vitaru 1,6 Allgrip 4×4 AT.

Vitara je podle redaktorů model, který měl vždy v historii perfektní jízdní vlastnosti, stejně jako další vozy značky Suzuki. Aby ne.  Vozy Suzuki Jimny a Suzuki Vitara byly vždy stálicí segmentu tvrdých a ryzích off-road vozů.

 

Redaktor dostal k testu benzínovou šestnáctistovku 1,6 s pohonem Allgrip 4×4 a automatickou převodovkou. Co řekl k jízdním vlastnostem? “Suzuki, ať už šlo o jakýkoliv model nabízelo vždy nadstandardní jízdní vlastnosti  v daném segmentu. Uměly jezdit jak na silnici, tak v terénu. A dle prvních kilometrů to v tomto případě bude platit taky. Projev na silnici je velmi komfortní”.

Vitara se nabízí pouze s dvěma typy motorů. 1,6 benzin a 1,6 diesel. Testovaný benzínový model disponuje výkonem 120 koní. Se světlo výškou 185 mm. Tedy o 5 mm víc než konkurent Škoda Yeti a jen o 25mm méně než přifouklá Dacia Duster. Zavazadlový prostor v základu 375 l je dostatečný. Zadní sedačky se dají jednoduše sklopit. S dvěma objemnými bočními kapsami se do něj spousta vleze. pod dvojitou podlahou je místo pro prvky povinné výbavy.

Systém jízdního pohonu Allgrip nabízí 4 jízdní režimy. Atuo, Sport pro dynamickou jízdu, Snow pro jízdu na sněhu a v blátě. Dále režim uzavření zadní a přední nápravy v poměru 50 na 50 (do 48km/hod).

Jak hodnotil redaktor Autosalonu interiér? Co dodat. Pochválil snížení počtu ovládacích prvků a naopak pochválil zcela nový multimediální systém se zrychleným režimem ovládání pro hudbu, navigaci, telefon a zobrazení dat z vašich chytrých telefonů. Ocenil také překrásné analogové hodiny mezi výdechy klimatizace.

Desing nezůstal bez povšimnutí a hodnocení. “Efektní logo v čelní masce, za ním radar a krásný modrý kroužek kolem Ledky. Dvoubarevná karoserie, a v noci zejména v terénu oceníte dvě světla zpátečky, takže krásně uvidíte”. Mírnou kritiku si zasloužila pouze omezená nabídka motorizací.

“Nová Vitara je perfektně vymyšlené a zpracované auto. A já jí s čistým a klidným svědomím parkuju do naší autosalonové garáže.V celkovém hodnocení získala Vitara úctyhodných 97%.