AUTOBOND GROUP a.s.

Suzuki Ignis získal pět hvězdiček v crashtestech EuroNCAP

O novém Suzuki Ignis jsme toho již napsali poměrně hodně. Určitě vás ale nechceme ochudit o informace, jak si Ignis vede v testech bezpečnosti.

Jsme nesmírně hrdí na vozy, které prodáváme. Vozy Suzuki se v crastestech institutu Euro NCAP pravidelně umísťují s vysokým hodnocením a nejvyšším počtem hvězdiček. Nejinak je tomu u Suzuki Ignis, který získal oslňujících pět hvězdiček, a to zejéna díky moderním a vysoce inovativním asistenčním systémům a opravdu bohaté nabídce bezpečnostních prvků. K dostání na českém trhu bude již na jaře 2017. Máte se tedy na co těšit.

Podívejte na video:

Podobně jako tomu bylo u modelu Suzuki Baleno, i model Ignis byl hodnocen dvojím metrem – s účastí asistenčního bezpečnostního balíčku a bez něj.

Bezpečnost chodců hodnotí experti z institutu Euro NCAP 87%, přičemž nejvíce ocenili masivní a velmi stabilní konstrukci při klasickém offsetovém předním nárazu. Velmi dobrá je také ochrana kolen a nohou u řidiče i spolujezdce. Velmi dobré je také hodnocení bočního nárazu. Bezpečnost vašich dětských spolucestujících ocenili 79%, v oblasti bezpečnosti chodců jde o 77% a 60% dostal Ignis za svou výbavu různými asistenčními prvky.

Zasloužených pět hvězdiček v testech Euro NCAP získal Ignis ve svých modelech, vybavených asistenčním balíčkem, který obsahuje duální kameru. S tím souvisí brzdový asistent, podporovaný kamerou DCBS a systém pro rozpoznávání únavy a sledování jízdy v pruhu.

Standarní verze, která není vybavena duální kamerou a systémem DCBS získala přesvědčivé tři hvězdy z pěti. Již v základu však najdete v ignis upevnění dětské sedačky ISOFIX na obou zadních sedadlech a šest airbagů.

Celý test ke shlédnutí zde: http://www.euroncap.com/en/results/suzuki/ignis/25560