AUTOBOND GROUP a.s.

Časté dotazy

Vlastním vozidlo Suzuki. Smím do něj tankovat E85?

Automobily Suzuki jsou pro český trh schváleny k provozu na benzín, který obsahuje příměs maximálně 10% etanolu.  Protože je ale u paliva E85 tento podíl až 85%, nedoporučujeme palivo E85 pro vozy Suzuki. Co víc, v případě poruchy, která vznikla kvůli použití E85 se na tyto závady nevztahuje záruka. To přeci nechcete.

Rád bych na své auto Suzuki dal jiné pneumatiky a ráfky, než mám v technickém průkazu. Jak postupovat?

Asi vás zklameme. Pro využití na vašem konkrétním Suzuki můžeme schválit a doporučit použití jen těch pneumatik, které máte ve velkém technickém průkazu. Jsou tedy homologovány pro daný model. Každopádně nezoufejte, můžete postupovat v souladu s doporučením ministerstva dopravy.

 

Vlastním Vitaru Grand s 5 dveřmi ve verzi nákladní N1. V technickém průkazu tak mám jen 4 místa. Je možné auto přestavět zpětně do kategorie M1?

Současné předpisy dovolují u těch vozů kategorie N1, které konstrukčně vychází z původně osobního automobilu M1 odstranění přepážky v kufru. Lze také sejmout zábrany u bočních okének a nemusíte provádět změny v technickém průkazu vozidla o změně kategorie.

POZOR: Vyhláška přitom nedovoluje tímto způsobem zvýšit obsaditelnost u aut, které mají v provedení M1 vyšší obsaditelnost.