AUTOBOND GROUP a.s.

Nový Suzuki Swift Sport se již brzy oficiálně představí ve Frankfurtu

Automobilka Suzuki opět nabídne svým rychlost vyhledávajícím příznivcům zábavnou a atraktivní hračku k ukojení jejich nutkání.

Frankfurtský autosalon toho jako každý rok představí spoustu. My ale nejvíce očekáváme oficiální premiéru nové Suzuki Swift Sport, která je plánována na 12. září. Oficiální představení je tedy téměř za dveřmi. Pevně věříme, že se naplní očekávané sliby mnohem zábavnější jízdy a příznivé ceny, protože se už nemůžeme dočkat, až se Swiftem Sport budeme polykat první kilometry při testovacích jízdách.

Zarytí znalci a milovníci japonských sportovních žihadel už trénují prsty na první předobjednávky. Není divu. Swift Sport je synonymum pro slovo extrémní zábava. Původní generace nabízela při své muší váze 136 koní pod kapotou, které nejednoho pochybovače usadily hluboko do sedadel a utvrdily, že Suzuki malá auta se sportovním srdcem opravdu umí. Navíc Suzuki Swift jasně dokázal, že k jeho koupi nemusíte nutně vykrást banku nebo zadlužit babičku i pejska. Původní atmosférická šestnáctistovka je motor, který i bez turba udělal dělal s autem přímo psí kusy.

Suzuki nyní představilo jen málo fotek nového Swiftu Sport, který oficiálně představí na autosalonu ve Frankfurtu. A je na co koukat. Atmosférický motor podle očekávání nejspíše nahradí přeplňovaný motor o objemu 1,4 l  a díky turbu očekáváme jeho výkon na hodnotě kolem 160 koní. Pokud se vývojářům podaří snížit váhu proti předešlému modelu, který už tak vážil pouhých 1045 kg, můžete za volantem čekat skutečně velkou legraci, kterou si skutečně vychutnáte.

Od nového Swiftu Sport rozhodně neočekávejte laciný vzhled vozítka z garáže kdejakého tuningového nadšence. Žádná křídla a přemrštěné spojlery se konat nebudou. Očekávejte zbrusu novou masku chladiče, překrásná litá kola a decentní zadní difuzor, ve kterém naleznete dvě chromované koncovky výfuku. Věřte, že až budete ostatním řidičům ukazovat “zadek” vašeho Swiftu, budou pouze naprázdno polykat.

Interiér hraje na city

Určitě si zamilujete zcela nový volant s prošíváním a zcela novým polstrováním. Podobný design bude mít také řadící páka. Další zajímavosti se objeví i na palubní desce, kde přibudou budíky s ostře červeným lemováním. Palubka dostane nový dekor a stejně tak středový tunel. Zatáček se bát nemusíte, od sportovních sedadel očekáváme perfektní boční vedení.