AUTOBOND GROUP a.s.

Nová Suzuki Vitara odhalena

Letošní autosalon v Paříži přinesl dlouho očekávanou novinku i u značky Suzuki. Dle původních předpokladů byla představena nová Suzuki Vitara, která tak úspěšně naváže na legendární off-road Grand Vitara. Značka Suzuki Vitara je tady s námi již od roku 1988 a od té doby prošla obrovským posunem kupředu po designové i technické stránce.

Již první generace Vitary způsobila v roce 1988 doslova senzaci. Každý v tu chvíli chtěl stylové auto, kterým se může obratně prodírat městskými uličkami a zároveň vyjet mimo zpevněné cesty. Vypadalo nevšedně a líbilo se. Design nové Vitary 2015 je někde úplně jinde. Nadšené očekávání nového designu se vyplatilo. Vývojáři dali budoucím majitelům jako bonus ještě více možností vlastní individualizace a spoustu barevných variant laku i interiéru.

Novinka roku 2015 vás mile překvapí jídzními vlastnostmi. Pohon je u vybranýczh verzí zajištěn díky inteligentnímu řešení Suzuki AllGrip. Představili jsme vám jej už u modelu Suzuki S Cross. a nyní je vylepšen asistencí pro sjíždění svahu a funkcí FEEDBACK, která zrychlila odezvu reakce 4X4 pohonu. Snížena byla i spotřeba paliva a vypouštěných emisí. Můžeme se pochlubit nejlepšími parametry ve svém segmentu vozidel.

Vitara má s rodinným crossoverem S-Cross ještě jeden společný charakteristický rys – vynikající hodnoty spotřeby paliva a emisí, které patří k vůbec nejnižším ve svém segmentu.

Ochrana posádky hraje prim

Každý nová generace vozidel představuje zpravidla i novinky z oblasti bezpečnosti a ochrany posádky auta. Nová Vitara je vybavena množstvím prvků aktivní a pasivní bezpečnosti. Přibyl zcela nový radarový systém RBS, který minimalizuje riziko srážky vozidel a citelně zmírňuje následky případné autonehody.

Nová Vitara bude podle požadavků moderní doby vybavena celou řadou prvků aktivní a pasivní bezpečnosti pro maximální ochranu posádky. Za všechny jmenujme adaptivní tempomat nebo radarový systém RBS minimalizující riziko kolize, případně snižující její následky.

U každého SUV nesmí chybět velký zavazadlový prostor, což Vitara s objemem 375 l velmi dobře splňuje.

Novou Suzuki Vitaru si budete moci vyzkoušet již od dubna roku 2015.