AUTOBOND GROUP a.s.

112 koní pod kapotou – Nový koncept Suzuki Baleno RS

O Suzuki Baleno s litrovým motorem jsme vám na našem webu již psali. Nové konceptuuální ztvárnění Suzuki Baleno RS však dostalo nový a nutno podotknout o dost agresivnější look. Ruku v ruce s tím dostalo více základní výbavy. Suzuki představilo Baleno RS s dostatečným předstihem. Na jaře 2016 by se mohla na evropských a českých autosalonech objevit běžná produktní verze. Již jsme psali o litrovém motoru Boosterjet s výkonem 112 koní a 170 Nm točivého momentu.

Koncept Baleno RS byl představen na indickém Auto Expo. Japonská automobilka Suzuki však již předběžně odhalila informaci, že verze, která půjde zákazníkům je prakticky hotová a v Indii bude řidičům, lačnícím po levném voze se sportovními ambicemi dostupná již v druhé půli roku 2016.

Turbem živený tříválcový motor bude v nejvyšší výbavě skvěle doplňovat i vymazlený vnější vzhled auta. Baleno RS dostane agresivnější vzhled nárazníků, zcela jinou čelní masku a unikátní litá kola na míru. Boční dveře doplní ofuky a na střeše přibude sportovní spoiler.

Co nového uvnitř?

Nová sedadla. Prý máme čekat perfektní oporu zad při ostrých průjezdech zatáčkami na nových sportovních sedadlech s výrazným lemováním. Jako v každém správném RS i v Balenu RS najdete spoustu ušlechtilých kovů, chromované doplňky a leštěné hliníkové pedály. Nový multimediální systém SmartPlay bude plně kompatibilní s Apple CarPlay.

Trochu nám přibral

Suzuki Baleno v základu počítá s opravdu nízkou váhou. Pod 900 kg se podaří stlačit váhu jen málokterému vozu. Suzuki Baleno RS počítá s váhou kolem 950 kg, tedyo 85 více než v základu.  Již základní verze dovede uhánět rychlostí až 201 km/h a zrychlí z z klidu na 100 km/h kolem osmi vteřin. Slušný výsledek. Verze RS by měla nabídnout ještě větší dynamiku.

Prohlédněte si video

Suzuki chce oslovit zejména mladé řidiče a coby pěkně ostrý hatchback má velkou šanci uspět. Zřejmě se tedy máme opět na co těšit.

O vývoji Baleno RS vás budeme dále informovat. :-)

Uložit