AUTOBOND GROUP a.s.

BALENO - Technologie

Automatická klimatizace

Zcela automatická klimatizace využívá intuitivní kruhový displej. Na vysoce kontrastním LCD displeji lze vše snadno a rychle přenastavit.

automatická klimatizace Suzuki Baleno

Pokročilé funkce

Přístrojová deska je první věc, na kterou se vaše oči zaměří po nastoupení do nové Suzuki Baleno. Ta řidiči podává maximum informací o stavu auta. Celý systém je ovládán na barevném LCD displeji s uhlopříčkou 4,2 palce a i během jízdy dává řidiči dostatek informací. Baleno se umí spojit i s vašim chytrým telefonem a zobrazí a intuitivně zprostředkovává celou řadu informací o jízdě.

informační panel v Suzuki Baleno

Suzuki Smartphone Audio

Propojte svůj chytrý telefon s velkým sedmipalcovým displejem audiosystému, ve kterém je i navigace a vždy přesně a bezpečně dorazíte do cíle vaší cesty. Displej umožňuje velmi snadné ovládání všech multimediálních funkcí Suzuki baleno. Ovládá celý audiosystém, hands-free sadu, pokročilou navigaci a samozřejmě i připojení vašich chytrých telefonů. V menu jsou přehledně zobrazeny 4 hlavní položky – poslech, volání, jízda a připojení.  Smartphone Audio pracuje s Apple CarPlay a MirrorLink™. Pokud tedy připojíte kompatibilní iPhone do USB, pak vám Apple CarPlay umožní telefonovat, přehrávat hudbu a odesílat a přijímat zprávy. Hlasová navigace vám také usnadní jízdu s navigací. Funkce MirrorLink ukáže na velkém displeji aplikace z chytrého telefonu, které tak lze snadno ovládat.

Čtěte také:

112 koní pod kapotou – Nový koncept Suzuki Baleno RS

Suzuki Baleno – Litrový motor? Žádné obavy

Navigace s mapovými podklady na SD kartě

Velký displej audiosystému slouží i pro 3D navigaci, kdy stačí pouze vložit paměťovou kartu s patřičnými mapovými zdroji.

navigace a audiosystém Suzuki Baleno

Vynikající výkon skloubený s úsporností

2 zcela nové motory

Suzuki Baleno nabízí dvě motorizace, které splňují požadavky na co nejnižší objem emisí při zachování dostatečné dynamiky. Downsizing se nevyhnul ani nové Baleno, kterou může pohánět turbo motor 1.0 BOOSTERJET s přímým vstřikováním paliva. Díky přeplňování má skvělé parametry točivého momentu a zároveň nízkou spotřebu paliva než klasické atmosférické motory.

Proti BoosterJetu stojí zcela nový motor 1.2 DUALJET. Ten má atypický duální systém vstřiku paliva. Zlepšuje účinnost spalování a dosahuje skvělých parametrů i bez přeplňování. Třetí variantu pohonu tvoří kombinace motoru DUALJET  s novým mild-hybridním systémem SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki).

motory Suzuki Baleno

Převodovky

Jenom motory změnami neprošly. Novinku představuje šestistupňový manuál pro motor 1.0. BOOSTERJET a automatická převodovka CVT pro motor 1.2 DUALJET.

převodovka Suzuki Baleno

Technologie měnící pravidla hry

Inteligentní a do detailů vymazlený hybrid

Pomožte spalovacímu motoru kombinací s malým elektromotorem a lithium-iontovou baterií.

Nový mild-hybrid systém, který jsme nazvali SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) usiluje o další snížení spotřeby paliva v novém Suzuki Baleno. Kombinuje se s motorem 1.2 DUALJET Elegance. Klasickému spalovacímu motoru SHVS pomáhá malý motor ISG (Integrated Starer Generator), obsahující elektromotor a lithium-iontovou baterii. Ta má vynikající parametry při dobíjení i samotném přívodu energie.

Samočinné vypínání motoru

Spalovací motor neběží a elektrické komponenty jsou napájeny z akumulátorů, což šetří palivo

baterie v Suzuki Baleno

Opětovné nastartování

ISG se postará o samočinné, tiché a hladké nastartování spalovacího motoru.

ISG systém pro hladký start

Rozjezd/akcelerace

ISG pomáhá spalovacímu motoru při rozjezdu nebo akceleraci, čímž se šetří palivo

ISG systém pomáhá rozjezdu

Zpomalování

ISG využívá brzdnou energii pro generování elektřiny a efektivně tak dobíjí akumulátory

dobíjení baterie při brzdění