AUTOBOND GROUP a.s.

CELERIO

A+ je lepší než A

Uvedením Celeria představuje Suzuki, coby expert na malá vozidla, kompakt ideálních rozměrů, který předčí vše, co od vozů kategorie A očekáváte.

Při zachování snadné manévrovatelnosti kompaktních vozů poskytuje Celerio nadstandardně prostorný interiér a objemem zavazadlového prostoru 254 litrů představuje dokonce premianta své kategorie. Nejlepším vozem ve své třídě je také nízkou hladinou emisí CO2.

Pyšní se novým motorem, novou převodovkou a nízkou spotřebou paliva. Všechny tyto ingredience jsou dodávány v elegantním, dynamicky stylizovaném balení, v mnoha unikátních barevných odstínech.

Představeno bylo při autosalonu v Ženěvě v březnu 2014. Svou předprodejní premiéru si zažilo i při autosalonu v Paříži.

Hlavní znaky Suzuki Celerio

Účelový design

Design Celeria je ztělesněním tří základních požadavků – dynamický vzhled, velkorysý vnitřní prostor a kvalita provedení. Ladná linie boku karoserie indikuje aerodynamickou propracovanost, zvláštní péče byla věnována zaoblení hran a promyšleným přechodům, jako je plynulé napojení čelních světlometů na sebevědomou masku chladiče.

Prioritou jste Vy

Kompaktnost je požadavkem doby – i tak je ale možné navrhnout vůz natolik promyšleně, že zůstane zachován dostatek prostoru pro řidiče i jeho spolucestující. Prioritou jste Vy! Samozřejmostí zůstává výborná manévrovatelnost, daná kompaktními rozměry vozidla.

  • Objemný zavazadlový prostor
  • Celerio je lídrem ve své třídě co se týče velikosti zavazadlového prostoru, který díky optimálně navrženému zavěšení zadních kol činí celých 254 litrů!
  • Nízko položené dno kufru zajišťuje výbornou přístupnost, velkým benefitem je rovněž snadnost nakládání a vykládání zavazadel díky vysoko výklopným pátým dveřím.
Ekonomika provozu a nízké emise

  • Nově vyvinutý motor a převodovka s vysoce efektivní distribucí výkonu jsou přínosem pro dynamiku Celeria a především nízkou spotřebu paliva.
  • Nízká hmotnost vozidla spolu s aerodynamikou, propracovanou do nejjemnějších detailů, vyústily v dokonalý vůz s nejnižšími emisemi CO2 ve své třídě – pouhých 85 g/ km.
Pohodlí, obratnost, rozhled

  • Snadná manévrovatelnost je charakteristickým rysem nového Celeria.
  • Ke snadnému a bezpečnému ovládání ve městě přispívají vysoko umístěná sedadla, zajišťující řidiči nejen výborný, panoramatický výhled, ale i komfortní nastupování a vystupování.

Malý vůz naložený velkými myšlenkami

Tady je. Větší než čekáte a připraven k životu. Představujeme nové Celerio, malé auto, které vytváří velké standardy. Naloženo know-how Suzuki pro malá auta a s prostorem navíc, Celerio přímo vybízí k jízdě po městě. Nastupte a zažijte vše, co je před Vámi.

Vzdušný prostor

Pokud jde o vnitřní prostor a pohodlí, je Celerio doslova o hlavu a ramena nad ostatními. S dostatkem prostoru pro nohy i velké myšlenky zapomenete na stres a budete se při řízení cítit uvolněně. A díky promyšlenému designu budete stejně pohodlně nastupovat i vystupovat.

Vypadá více než dobře

První, co Vás za volantem Celeria upoutá, jsou dobře čitelné hodnoty na elegantní a stylové přístrojové desce. Tím to ale nekončí, Vaší spokojenosti jsme podřídili vše, co šlo. Výše umístěná sedadla zlepšují přehled i výhled a dávají Vám úžasný pocit svobody. Vaší pozici za volantem jsme přizpůsobili i velikost a umístění řadicí páky, kterou tak máte doslova po ruce. Komfortní, kvalitní a pohodlný interiér Celeria Vás bude neustále hýčkat a rozmazlovat. Vyšší poloha sedadla a velká okna poskytují vynikající výhled, který oceníte především při jízdě přeplněnými městskými ulicemi.

Objemný zavazadelník

Celerio nabízí dostatečný objem zavazadlového prostoru pro Vaše každodenní užívání. Své místo v něm má i praktický háček na nákupní tašku. Asymetricky dělená a sklopná zadní opěradla umožňují převézt i velký a neforemný náklad. Zavazadlový prostor, který je svým objemem na vrcholu mezi malými vozy, bez problémů pojme vše, co přinesete. Za zadními výklopnými dveřmi Celeria Vás čeká široký otvor s nízko umístěnou hranou pro snadné nakládání a vykládání. Teď už ale hlavu ven a vydejte se prozkoumat i město.

Co dostanete, když dáte prostor velké představivosti? Nekonečné možnosti a spoustu zábavy za volantem. Takže ať už pojedete na trh za čerstvými potravinami, nebo máte den plný vzrušujících momentů, mějte na paměti, že když budete řídit Celerio, vždy půjde o nezapomenutelný zážitek.

Nově vyvinuté přední a zadní odpružení a brzdy

Při návrhu konstrukce zavěšení kol jsme mysleli na mnoho aspektů a především na maximální jízdní komfort. Celerio používá celou řadu inovací a technologií, díky nimž je výkonné, má nižší hmotnost a maximálně využívá vnitřní prostor.

Brzdová soustava je navržena tak, aby se brzdový pedál ovládal s lehkostí a odezvou bylo brzdění plynulé, a přesto, adekvátně k situaci, dostatečně silné. Nová konstrukce brzdové soustavy snížila hmotnost Celeria a vede i k menší spotřebě paliva.

Ekonomika provozu a nízké emise

Motor K10B a nová převodovka

Litrový zážehový motor K10B je dynamický a zároveň vyniká nízkou hmotností i vysokou úsporností. Poskytne Vám dostatečné potěšení z rychlosti i řízení. Ke skvělým parametrům pomohly i použité inovace, které snížily hmotnost motorové jednotky, držáků, chladiče i palivové nádrže.

Nová 5stupňová manuální převodovka poskytuje komfortní, hladké a rychlé řazení rychlostních stupňů. Použitá inovativní řešení v konstrukci převodovky pomáhají šetřit palivo tím, že minimalizují ztrátu krouticího momentu při změně rychlostního stupně.